Badania prenatalne

Upragniona ciąża jest dla każdej kobiety czasem podwyższonej gotowości do tego, by stać się Mamą i jednocześnie okresem wzmożonego niepokoju o to, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Mając na uwadze olbrzymi stres z tym związany, oferujemy naszym Pacjentkom dostęp do szerokiej gamy badań prenatalnych.

USG prenatalne w Aurea Clinic w trosce o bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość wykonywanych świadczeń wykonuje wyłącznie personel mający uprawnienia i kwalifikacje do jego przeprowadzenia. Nasi diagności swoje umiejętności potwierdzają odpowiednimi dokumentami wydawanymi przez organizacje krajowe i międzynarodowe oraz poddają wyniki okresowej kontroli i audytowi.

Obawa o zdrowie nienarodzonego dziecka jest naturalna dla przyszłych Mam, a badania prenatalne w Aurea Clinic pozwalają wykryć wiele chorób genetycznych oraz wad rozwojowych. Nasi specjaliści mogą wykluczyć w ten sposób m.in. zespół Downa, Edwardsa, Pataua, Turnera czy Klinefeltera. Wykonanie testów jest szczególnie polecane przyszłym Mamom, które mają powyżej 35 lat, wcześniej urodziły dziecko z wadą genetyczną/rozwojową lub wykryto nieprawidłowości w USG. Na badanie prenatalne dla własnego spokoju może jednak zdecydować się każda ciężarna.

Zobacz cennik

Podstawowe i rozszerzone badania prenatalne w Warszawie

W Aurea Clinic dajemy Państwu również możliwość wykonania nieinwazyjnych badań prenatalnych w Warszawie w kierunku wolnego DNA płodowego (HARMONY, NIFTY, SANCO). Polegają one na pobraniu próbki krwi od matki z żyły obwodowej (tak jak do zwykłego badania krwi), pobranie przeprowadza wykwalifikowany personel w naszym gabinecie zabiegowym. Są to badania całkowicie bezpieczne zarówno dla ciężarnej, jak i dla jej dziecka. Głęboko wierzymy w to, że możliwość kontroli stanu zdrowia płodu działa na kobietę ciężarną uspokajająco i pozwala jej cieszyć się ciążą bez narażania się na niepotrzebny stres.

W naszej klinice prowadzimy badania nieinwazyjne, bezpieczne dla Mamy i dziecka. Przeprowadzamy m.in. testy podwójne (PAPP-A/F-BHCG) i potrójne (PAPP-A/PLGF/F-BHCG), pozwalające na wykrywanie wad genetycznych. W Aurea Clinic dostępne są również badania RhD u płodu przeznaczone dla Pacjentek z ujemną grupą krwi, aby wykluczyć występowanie konfliktu serologicznego.

Prowadzimy także badania prenatalne SANCO, HARMONY, PANORAMA I NIFTY, które pozwalają na sprawdzenie zdrowia płodu pod kątem setek wad genetycznych. Są dostępne w wersjach podstawowych, rozszerzonych i pełnych, co pozwala specjaliście na dobór odpowiedniego rozwiązania w zależności od stopnia ryzyka u konkretnej Pacjentki.

Wykonywane w Aurea Clinic badanie prenatalne w Warszawie pozwala zyskać pewność, że płód rozwija się prawidłowo, a w razie problemów – przygotować się na opiekę nad dzieckiem o wyjątkowych potrzebach.

Call Now Button