Diagnostyka USG

Ultrasonografia to jedna z najbardziej podstawowych metod diagnostyki obrazowej pozwalająca uzyskać wiele informacji na temat budowy anatomicznej narządów wewnętrznych, a także rozwoju zarodka i płodu. W naszej Klinice pracują wysoce wykwalifikowani diagności specjalizujący się zarówno w ultrasonografii płodowej, jak i obrazowaniu struktur niemalże całego ciała u małych i dorosłych Pacjentów.

Badanie USG należy do całkowicie nieinwazyjnych i bezbolesnych metod obrazowania. Przeprowadza je doświadczony personel medyczny na najnowocześniejszych urządzeniach do diagnostyki obrazowej, które minimalizują ryzyko błędu i pozwalają uzyskać rzetelny wgląd w stan zdrowia Pacjenta lub Pacjentki. Dbamy o to, by badanie przeprowadzane było w niekrępującej, miłej atmosferze – dzięki temu nasi Pacjenci odczuwają dużo mniejszy stres związany z koniecznością diagnostyki.

Nasza pracownia diagnostyki USG w Warszawie prowadzi m.in. badania jamy brzusznej, tarczycy, układu moczowego, piersi czy jąder. W ultrasonografii wykorzystuje się fale akustyczne o wysokiej częstotliwości, całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Dzięki temu, nasi specjaliści mogą dokładnie sprawdzić, co dzieje się w organizmie bez żadnych skutków ubocznych dla Pacjenta.

Wykonujemy również dopplerowskie USG w Warszawie, które pozwala nam sprawdzać stan tętnic i żył Pacjentów i Pacjentek. Dzięki tego rodzaju badaniom, nasi specjaliści mogą znaleźć miejsca, gdzie pojawiają się zmiany chorobowe, takie jak niedrożności, zatory żylne czy tętniaki. Szybka diagnoza pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie oraz uchronić Pacjenta przed pogłębianiem problemu, a nawet – zagrożeniem życia.

Zobacz cennik

Badanie USG w Warszawie

Posiadamy również dodatkowe monitory, na których Pacjent/Pacjentka i osoba towarzysząca równocześnie z lekarzem mogą oglądać badanie w dogodnej dla siebie pozycji. Daje to Pacjentom większy wgląd w proces diagnostyki, pozwala lepiej zrozumieć anatomię ludzkiego ciała i zachodzące w nim procesy. Staramy się, aby Pacjent traktował badanie ultrasonograficzne jako okazję, żeby dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu, zamiast kojarzyć wizytę w pracowni ze stresem.

W naszej klinice opiekujemy się również mamami spodziewającymi się dziecka, dlatego oferujemy ultrasonografię płodową w Warszawie. Podczas badania nasi specjaliści oceniają wiek ciąży oraz sprawdzają budowę anatomiczną płodu, aby mieć pewność, że rozwija się prawidłowo. Przeprowadzamy również genetyczną diagnostykę USG, która pozwala określić ryzyko występowania u płodu aberracji chromosomowych. Oferujemy badania USG 2D, 3D i 4D. Doskonale wiemy, jak wyjątkowym czasem jest oczekiwanie na narodziny dziecka, dlatego na życzenie Pacjentki zapewniamy również nagranie z USG na pendrive. Regularne wykonywanie badań USG zapewnia spokój przyszłym rodzicom, a w razie problemów w rozwoju – umożliwia specjalistom szybką reakcję i leczenie niektórych nieprawidłowości jeszcze w łonie mamy. Wykonujemy również badania kardiologiczne, takie jak echo serca płodu.

Dostępne w naszej klinice badania USG w Warszawie umożliwiają wykrywanie wielu chorób i nieprawidłowości u dzieci, dorosłych, a nawet już w życiu płodowym. Odpowiednia diagnostyka pozwala naszym specjalistom zapewniać bezpieczeństwo Pacjentom i Pacjentkom.

Call Now Button